Zvuk.sk

+421 2 20 999 700

V konkurenčnom boji zvíťazila séria 3000 značky Audio‑Technica

Audio-Technica prichádza opäť s vylepšeniami pri svojich bezdrôtových mikrofónoch a konkurentov necháva ďaleko za sebou. Pozrime sa spoločne na niektoré novinky a vylepšenia veľmi obľúbenej série 3000 v porovnaní s konkurenčnými produktami v príslušnej cenovej hladine.

  • Preladiteľnosť / Bandwidth (MHz) – Toto je pre používateľov bezdrôtových mikrofónov najzaujímavejší parameter. Šírka úzko vplýva nielen na možnosť „prebojovať“ sa v spleti frekvenčných rušení, ktoré na trhu máme, ale tak isto zvýhodňuje v prípade použitia viacerých kanálov (bezdrôtových setov) naraz v danom prostredí – bezkonkurenčne najširšie pásmo preladiteľnosti robí z novej 3000 série najspoľahlivejší bezdrôtový systém vo svojej triede.
  • Nabíjanie - Nabíjacie kontakty umožňujú nabíjať NiMH akumulátory priamo vo vnútri vysielača (mikrofónu) v dvoch typoch dostupných nabíjacích staniciach. Môžete si vybrať buď samostatnú dvojslotovú nabíjaciu stanicu ATW-CHG3 alebo siahnuť po sieťovej verzií ATW-CHG3N s ktorou máte možnosť monitorovať viaceré prepojené nabíjacie stanice (max 4).
  • Vymeniteľná mikrofónová hlava – možnosť kompatibility – „štandard“ znamená kompatibilitu nielen s vlastnými ale aj s produktami konkurencie. Ak ste zvyknutí na konkrétny typ mikrofónu, ale chcete mať kvalitný a spoľahlivý systém, toto je parameter, ktorý by ste mali hľadať.
  • Tlačidlo záložnej frekvencie – záložné tlačidlo má Audio-Technica v tejto cenovej hladine ako JEDINÝ VÝROBCA NA SVETE. Je to tlačidlo, ktorým v prípade rušenia behom veľmi krátkeho momentu zmeníte frekvenciu na inú-záložnú. Tiež môžete tomuto tlačidlu prideliť inú voliteľnú funkciu, ktoré daný systém ponúka.
  • Materiál – v prípade materiálu z ktorého sú bezdrôtové vysielače alebo prijímače volíme vždy tie odolné s kvalitným spracovaním. Systém 3000 od Audio-Technica navyše ponúka veľmi úzky typ vysielača „za opasok“, ktorý ľahko schováte pod odev.

Komunikácia a nastavenia - S novými možnosťami systému, ako sú napríklad možnosť zmeny frekvenčného plánu, nastavenie záložnej frekvencie a ďalších parametrov, prichádza aj technológia IR komunikácie medzi vysielačom(mikrofón) a prijímačom, ktorá uľahčuje nastavenie zariadenia. Jednoducho nastavíte parametre na prijímači a tie sa prenesú vďaka IR do mikrofónu.

V tabuľke vyššie je zobrazené porovnanie konkurenčných modelov bezdrôtových mikrofónov s dynamickou mikrofónovou hlavou a setu ATW-3212/510. Modrou farbou je zvýraznený najlepší parameter v príslušnej kategórií.


 Hore